8 september 2025 – De nazomer is begonnen, de vakanties zijn voorbij, en met nieuwe energie pakken we allemaal het dagelijkse ritme weer op. Een goed moment om te starten met een van de drie online cursussen van het Cetrum voor Educatie en Supervisie (CES) die op 15 september van start gaan. En wist je al dat al deze cursussen ook on demand te volgen zijn? Dus mocht je een keer verhinderd zijn, dan kun je de module altijd op een voor jou geschikt moment terugkijken. Er zijn nog een aantal plaatsen vrij, dus schrijf je snel in!
Zesdaagse cursus ‘Hoogbegaafdheid’
Deze branche-erkende scholing over het begeleiden van hoogbegaafde kinderen en jongeren biedt de laatste inzichten en praktische handvatten voor de praktijk. Wie denkt aan iemand die hoogbegaafd is, denkt in de regel als eerste aan iemand met een erg hoge intelligentie. Maar een hoogbegaafde is eerst en vooral een persoon. In het dagelijks leven ervaren deze mensen soortgelijke problemen als ieder ander, dit betekent echter niet dat ze altijd met het reguliere onderwijs-, zorg- en hulpaanbod geholpen kunnen worden, want hun hoogbegaafdheid is wel vaak een belangrijk en bepalend aspect in het vinden van oplossingen.
Tijdens deze online cursus zal hoogbegaafdheid (naast cognitie) vanuit verschillende perspectieven van het hoogbegaafd zijn worden besproken. De drie docenten zijn experts op hun vakgebied en staan garant voor interessante en inspirerende lezingen.
Zesdaagse cursus ‘Begeleiding bij ADHD’
Deze cursus biedt hulpverleners en leerkrachten de laatste inzichten in ADHD en praktische strategieën voor dagelijkse begeleiding en hulpverlening. De online bijeenkomsten richten zich op het creëren van een inclusieve omgeving en bevorderen het psychisch en emotioneel welzijn van (jonge) mensen met ADHD. Ze bieden handreikingen in omgaan met aandachtsproblemen en bijkomende aandoeningen, hoe executieve functies te versterken en het succes van individuen met ADHD te vergroten. Daarnaast biedt de cursus waardevolle inzichten in de uitdagingen die ouders ervaren en hoe je hen daarin kunt ondersteunen. Ervaringsdeskundigen en andere experts uit wetenschap en praktijk leveren een integraal perspectief en praktische aanknopingspunten.
Zesdaagse cursus ‘Begeleiden van mensen met autisme’
Werken met mensen met autisme vraagt om specifieke kennis en vaardigheden. Begrip van autisme en inzicht in hoe dit van invloed is op denken, gedrag en interactie, vormen de basis voor effectieve begeleiding. Deze scholing biedt professionals in de hulpverlening en het onderwijs praktische handvatten om beter aan te sluiten bij de behoeften van mensen met autisme.
Tijdens de cursus maak je kennis met actuele inzichten uit de wetenschap, vertaald naar de praktijk. Je leert hoe je een ondersteunende omgeving kunt creëren, hoe je communicatie kunt afstemmen en welke interventies effectief zijn. Of je nu werkt met kinderen, jongeren of volwassenen, deze cursus helpt je om de juiste begeleiding te bieden.
Bron: persbericht
Dit bericht is 129 keer gelezen.