1 februari 2026 – Op donderdag 26 maart organiseert ZonMw het congres Goed Gebruik Geneesmiddelen 2026 ‘De Groene Horizon voor Geneesmiddelen’. Dagelijks is het goed gebruiken van geneesmiddelen in het nieuws: van dosering tot innovatie, van behandeling op maat tot vergoedingen en van beschikbaarheid tot kosten. Tijdens het GGG-congres wordt de impact van recente resultaten uit geneesmiddelenonderzoek gepresenteerd en ontwikkelingen en inzichten belicht.
Ook dit jaar biedt het GGG-congres een combinatie van resultaten uit wetenschappelijke onderzoeken die door ZonMw zijn gefinancierd en praktijkvoorbeelden vanuit het brede geneesmiddelenveld waar GGG intensief mee samenwerkt. Het GGG-congres is daarom interessant en boeiend voor mensen uit alle terreinen van het geneesmiddelenwerkveld en leent zich voor zowel leren, inspireren, discussiëren als netwerken.
Plenair ochtend: Groen & Goed Gebruik Geneesmiddelen
Duurzame zorg staat hoger op de agenda dan ooit. Zowel bij professionals als bij patiënten. Toch lijkt het niet zo eenvoudig om de zorg te veranderen.
Nicole Hunfeld en Wouter Hehenkamp zijn voorlopers in duurzaamheid in de zorg en nemen het publiek vanuit verschillende invalshoeken mee; van theorie naar praktijk, van vraag naar antwoord, van overall beleid naar individuele bijdrage. Wat is het probleem? Wat is het beleid? Waar liggen kansen en mogelijkheden? Wie is aan zet op welk gebied? En hoe kan ik zelf een bijdrage leveren?
Dagvoorzitter Gerrit Heijkoop betrekt tussendoor het publiek bij dit actuele onderwerp met stellingen, vraag en antwoord. Met welk doel? Dat we vanaf 26 maart bewust kunnen bijdragen aan een extra stap richting duurzamer gebruik van geneesmiddelen.
Plenair middag: Geneesmiddelen: essentieel, maar ook vanzelfsprekend?
Vrijwel dagelijks is beschikbaarheid van geneesmiddelen een hot topic in de media. Ook in de zorg zelf is het een veelbesproken onderwerp en leidt het met regelmaat tot onrust, zowel bij professionals als patiënten. Wanneer het over beschikbaarheid gaat, kan worden gekeken vanuit verschillende perspectieven: geopolitieke context en klimaat; apotheekbereidingen; tekorten; doelmatigheidsonderzoek bij geneesmiddelen; vergoeding van innovatieve en nieuwe geneesmiddelen; verspilling en de gevolgen voor patiënten.
Tijdens dit plenaire deel willen we aandacht besteden aan vragen als: Waar zitten de knelpunten? Hoe groot zijn die? Hoe gaan we hier als zorgprofessionals mee om? Wie zijn in de positie om veranderingen te bewerkstelligen? Wat zijn mogelijke oplossingen?
Vertegenwoordigers vanuit verschillende organisaties uit het geneesmiddelenveld, aangevuld met patiëntvertegenwoordiging, komen op het plenaire podium voor een presentatie en/of een plenaire discussie. Ook hier zal dagvoorzitter Gerrit Heijkoop het publiek opzoeken voor een bijdrage of vragen.
Keuze uit 12 onderwerpen
In 2 reguliere rondes van ieder 6 subsessies staan onderwerpen op het programma als:
- Farmacotherapie op maat
- Psychedelica
- Studiedesigns
- Alledaagse aandoeningen
- Palliatieve zorg
- Implementatie
- Drug rediscovery
- Klinisch onderzoek
- Medicatieveiligheid
- AI
- Leefstijl
- Dementie
In iedere subsessie is er ruimte voor vragen, uitwisseling of een andere vorm van interactiviteit.
Het GGG-congres is interessant voor het gehele werkveld rondom geneesmiddelen
Het jaarlijkse GGG-congres is interessant en boeiend voor mensen uit alle delen van het geneesmiddelenwerkveld en leent zich voor zowel leren, inspireren, discussiëren als netwerken. Het GGG-congres is dé plek om op de hoogte te blijven van de ontwikkelingen binnen het veld van geneesmiddelen(onderzoek).
Accreditatie
Accreditatie is aangevraagd op basis van het programma:
huisartsen, medisch specialisten, openbare apothekers, ziekenhuisapothekers, apothekersassistenten, farmaceutisch consulenten, verpleegkundigen en verzorgenden, Jeugdverpleegkunde, Research, Researchprofessionals, Reumatologie en verpleegkundig specialisten.
Aanmelden kan tot 23 maart, 9.00 uur
Meld u aan, laat u inspireren en blijf op de hoogte van de ontwikkelingen binnen het veld van geneesmiddelen.
Bekijk de publicatie met het volledige congresprogramma of direct naar de aanmeldpagina
Bron: persbericht
Dit bericht is 1 keer gelezen.